Manuál SportsCoach

 • Registrace a přihlášení

 • Kde se registrovat?

  Registrovat se můžete na hlavní stránce po stisknutí tlačítka Registrace. Můžete se registrovat jako sportovec, trenér nebo klub.

 • Jak se registruji? Příklad trenér.

  Registrace je pro všechny tři profily skoro stejná. Trenér po stisknutí tlačítka Vybrat stiskne ve vyskakovacím okně tlačítko Trenér. Poté vyplní registrační údaje, vybere klub, v kterém trénuje a stiskne Registrace. Bude přesměrován do Profilu, kde si může změnit heslo a další údaje. Na e-mail dorazí přihlašovací údaje. Klub musí žádost o spojení potvrdit.

 • Jak se přihlásit?

  Přihlásit se můžete na hlavní stránce po stisknutí tlačítka přihlásit. Na přihlašovací stránce vypíšete Váš e-mail a heslo, které jste si zadávali při registraci.

 • Jak změnit heslo?

  Heslo si můžete změnit ve Vašem profilu.

 • Zapomněl jsem heslo, jak postupovat?

  Na hlavní stránce www.sportscoach.cz stiskněte tlačítko Přihlásit se. Poté stiskněte Zapomenuté heslo. Zobrazí se Vám nová obrazovka kde vyplníte Váš e-mail na který Vám přijde odkaz s vygenerováním nového hesla. Poté si zvolíte nové heslo a můžete se přihlásit do svého účtu na SportsCoach.

 • Jde účet deaktivovat?

  Ano. Účet si můžete deaktivovat ve svém profilu. Po deaktivaci účtu již nebude opětovná registrace se stejným e-mailem možná.

 • Profil

 • Jak změnit své údaje?

  Své údaje si změníte v profilu.

 • Profil klubu

  V profilu klubu si uložíte veškeré potřebné informace o klubu, adresách tréninků, bankovních účtech a klubových dokumentech.

 • Profil trenéra

  V profilu trenéra si uložíte veškeré potřebné informace. Pokud jste trenér klubu nemusíte v profilu ukládat údaje o adresách tréninků, bankovních účtech a vkládat klubové dokumenty. To již klub udělal za vás.

 • Správa členů (Klub, Trenér)

 • Jak nastavit členské kategorie a poplatky?

  V komponentě Správa členů kliknete na tlačítko +/- Správa kategorií a poplatků. Vložíte název podle Vaší kategorie (oddílu), vyberete sport a bankovní účet. Po uložení můžete stisknutím tlačítka Upravit ceny nastavit ceny v dané členské kategorii.

 • Registrace člena (sportovce) do klubu. 1. Způsob (manuální registrace na webu)

  Jako klub nebo trenér můžete registrovat pouze sportovce. Trenéři se musí registrovat sami na stránkách https://sportscoach.cz/profiletype.
  Je 5 způsobů jak registrovat člena(sportovce).
  1. V komponentě Správa členů po stisknutí tlačítka Registrovat člena. Členům přijde registrační e-mail s uživatelskými přístupy do systému SportsCoach. Celý systém mají sportovci zdarma.

 • Registrace člena (sportovce) do klubu. 2. Způsob (registrace přes mobilní aplikaci)

  Jako klub nebo trenér můžete registrovat pouze sportovce. Trenéři se musí registrovat sami na stránkách https://sportscoach.cz/profiletype.
  Je 5 způsobů jak registrovat člena(sportovce).
  2. V mobilní aplikaci. Po přihlášení kliknete na ikonu vpravo dole a můžete provést registraci nového člena. Členům přijde registrační e-mail s uživatelskými přístupy do systému SportsCoach. Celý systém mají sportovci zdarma.

 • Registrace člena (sportovce) do klubu. 3. Způsob (sportovec je již v systému SportsCoach registrován)

  Jako klub nebo trenér můžete registrovat pouze sportovce. Trenéři se musí registrovat sami na stránkách https://sportscoach.cz/profiletype.
  Je 5 způsobů jak registrovat člena(sportovce).
  3. V komponentě Správa členů ve vyhledávacím okně napíšete jméno člena a spojíte se s ním, pokud je registrován v systému Sportscoach.cz.

 • Registrace člena (sportovce) do klubu. 4. Způsob (odeslat pozvánku k registraci)

  Jako klub nebo trenér můžete registrovat pouze sportovce. Trenéři se musí registrovat sami na stránkách https://sportscoach.cz/profiletype.
  Je 5 způsobů jak registrovat člena(sportovce).
  4. V komponentě Správa členů ve vyhledávacím okně napíšete e-mail člena. Odešlete mu tak pozvánku k registraci do SportsCoach.cz. Člen musí sám provést registraci do systému SportsCoach. Poté musíte potvrdit jeho žádost o spojení s Vámi.

 • Registrace člena (sportovce) do klubu. 5. Způsob (hromadný import)

  Jako klub nebo trenér můžete registrovat pouze sportovce. Trenéři se musí registrovat sami na stránkách https://sportscoach.cz/profiletype.
  Je 5 způsobů jak registrovat člena(sportovce).
  5. V komponentě Správa členů, stisknete tlačítko Importovat členy. Stáhnete ukázkový soubor, překopírujete členy z Vaší tabulky, uložíte, vyberete ke které kategorii členové patří a stisknete tlačítko Nahrát. Členům přijde registrační e-mail s uživatelskými přístupy do systému SportsCoach. Celý systém mají sportovci zdarma.

 • Jak přiřadit člena do kategorie (oddílů)?

  Členskou kategorii můžete přiřadit nově registrovanému členovi, kterého registrujete. Pokud je člen již registrován, stačí v tabulce Mé spojení u jeho záznamu přidat nebo změnit jeho kategorii. Člen tak bude okamžitě informován, že byl přidán do dané kategorie.

 • Člen nebo rodič na SportsCoach vůbec nechodí. Ohrozí to nějak fungování systému?

  Ničemu to nevadí. Systém plnohodnotně funguje i bez jakékoliv akce členů. Člen nemusí navštěvovat SportsCoach, nemusí dělata žádná potvrzení nebo na něco reagovat. Chod Vašeho klubu nebude v ničem omezen, vše můžete provádět a potvrzovat bez interakce člena.

 • Jak registrovat trenéra do klubu?

  Jako klub můžete registrovat pouze členy (sportovce). Registraci si sám trenér provede na stránkách https://sportscoach.cz/register?profile_id=2. Při registraci zvolí Váš klub. Vašemu klubu přijde e-mail s žádostí o spojení. V tabulce Mé spojení potvrdíte trenéra a můžete mu přiřadit licenci trenéra a členskou kategorii, kterou má trénovat. Klubový trenér má systém SportsCoach zdarma.

 • Jak odstranit člena?

  Pokud již člen není aktivní delší dobu nebo již odešel z klubu, můžete jej odstranit ze spojení. Veškerá data o členovi Vám v klubu zůstanou. Nebojte se odstraňovat členy ze spojení. Budete tak mít velmi přesné statistiky a grafy, které Vám ukáží vývoj Vaší členské základny v průběhu času. Můžete si také zkontrolovat jak dlouho již jednotliví členové nebyly na tréninku. Stáhněte si tabulku členů po zmáčknutí Exportovat členy a v sloupci Počet dnů od posledního absolvovaného tréninku vidíte jak dlouho členové na tréninku nebyly.

 • Můžu se spojovat s kýmkoliv (např. klub s klubem, trenérem s nečleny)?

  SportsCoach je navržen pro správu sportovních klubů. Není to sociální síť. Spojujte se pouze se svými členy a trenéry. Klub s klubem se spojovat nemusí

 • Jak potvrdím platbu? 1. případ (z tabulky Členské příspěvky)

  Platbu lze potvrdit ve 3 různých případech. 1. Pokud jste danému členovi přidělili členskou kategorii byl informován o výši příspěvků a poplatků. Sportovec má možnost ze svého profilu potvrdit provedení platby přes bankovní účet nebo v hotovosti. Pokud tak učiní klubu přijde do systému SportsCoach upozornění o provedení platby a v tabulce Členské příspěvky může danou platbu potvrdit nebo odstranit. Při potvrzování prvního členství je velmi důležité nastavit správný datum začátku platného členství. Nenastavujete konec platného členství, ten si systém vypočítá sám podle toho na jaké období je platba potvrzena. Ve většině případů se jedná o první den v měsíci. Poté si už systém automaticky hlídá dobu vypršení členství. Pokud jste platbu potvrdil člen bude informován o potvrzení platby. Systém automaticky hlídá dobu vypršení členství a 10, 5, 2 a 0 dní před ukončením platnosti je člen informován o blížícím se konci zaplaceného období. Při znovu potvrzení platby již je datum začátku dalšího platného období nastaven podle předchozího zaplaceného období. Sportovec si může ze svého účtu SportsCoach stáhnout daňový doklad za provedenou platbu. Klub má potvrzenou platbu automaticky evidovanou v ekonomickém systém.

 • Jak potvrdím platbu? 2. případ (z tabulky Mé spojení)

  Platbu lze potvrdit ve 3 různých případech. 2. Pokud jste danému členovi přidělili členskou kategorii byl informován o výši příspěvků a poplatků. Sportovec má možnost ze svého profilu potvrdit provedení platby přes bankovní účet nebo v hotovosti. Pokud však člen na SportsCoach nechodí, nepotvrzuje a neprovádí platby nebo si zadal trvalý příkaz pro opakování plateb potvrzujete platby u tohoto sportovce v tabulce Mé spojení. Než začnete potvrzovat platby z této tabulky zkontrolujte, že nemáte v tabulce Členské příspěvky, žádnou jeho příchozí platbu. V tabulce Mé spojení zmáčknete u daného člena a kategorie tlačítko Zaplatit. Při potvrzování prvního členství je velmi důležité nastavit správný datum začátku platného členství. Nenastavujete konec platného členství, ten si systém vypočítá sám podle toho na jaké období je platba potvrzena. Ve většině případů se jedná o první den v měsíci. Poté si už systém automaticky hlídá dobu vypršení členství. Pokud jste platbu potvrdil člen bude informován o potvrzení platby. Systém automaticky hlídá dobu vypršení členství a 10, 5, 2 a 0 dní před ukončením platnosti je člen informován o blížícím se konci zaplaceného období. Při znovu potvrzení platby již je datum začátku dalšího platného období nastaven podle předchozího zaplaceného období. Sportovec si může ze svého účtu SportsCoach stáhnout daňový doklad za provedenou platbu. Klub má potvrzenou platbu automaticky evidovanou v ekonomickém systém.

 • Jak potvrdím platbu? 3. případ (trenérem z mob. aplikace)

  Platbu lze potvrdit ve 3 různých případech. 3. Pokud jste danému členovi přidělili členskou kategorii byl informován o výši příspěvků a poplatků. Sportovec má možnost ze svého profilu potvrdit provedení platby přes bankovní účet nebo v hotovosti. Pokud však člen chce provést platbu v hotovosti na tréninku, tak trenér má možnost z mobilní aplikace potvrdit tuto platbu. Při potvrzování prvního členství je velmi důležité nastavit správný datum začátku platného členství. Nenastavujete konec platného členství, ten si systém vypočítá sám podle toho na jaké období je platba potvrzena. Ve většině případů se jedná o první den v měsíci. Poté si už systém automaticky hlídá dobu vypršení členství. Pokud jste platbu potvrdil člen bude informován o potvrzení platby. Systém automaticky hlídá dobu vypršení členství a 10, 5, 2 a 0 dní před ukončením platnosti je člen informován o blížícím se konci zaplaceného období. Při znovu potvrzení platby již je datum začátku dalšího platného období nastaven podle předchozího zaplaceného období. Sportovec si může ze svého účtu SportsCoach stáhnout daňový doklad za provedenou platbu. Klub má potvrzenou platbu automaticky evidovanou v ekonomickém systém.

 • Jak si stáhnu veškerá data o členech?

  V komponentě Správa členů po kliknutí na tlačítko Export členů se stáhnou veškeré informace o Vaší členské základně do jedné tabulky.

 • Jak změním údaje člena?

  V komponentě Správa členů v tabulce Mé spojení kliknete na jméno daného člena. Systém Vás přesměruje do profilu člena a zde můžete měnit údaje člena. Pokud si člen změní osobní údaje budete systémem upozorněn, že si člen změnil údaje.

 • Může člen zaplatit členské příspěvky klubu bankovním převodem?

  Ano. Pokud člen chce zaplatit členské příspěvky bankovním převodem, musí člen provést platbu skrz SportsCoach v komponentě Členské příspěvky. Poté se klubu zobrazí upozornění, že člen provedl platbu členského příspěvku skrz bankovní převod. Je potřeba zkontrolovat klubový bankovní účet a v tabulce Členské příspěvky potvrdit tuto platbu. Následně se Vám objeví možnosti pro zadání začátku členství člena v klubu a datum platby. Po potvrzení se platba automaticky zaeviduje do ekonomického systému klubu.

 • Může člen zaplatit členské příspěvky klubu v hotovosti?

  Ano. Většinou členové přinesou peníze na trénink a trenér jim potvrdí platbu skrze mobilní aplikaci SportsCoach. Pokud nemáte mobilní aplikaci, lze potvrdit platbu také přímo v systému sportscoach.cz v detailu daného tréninku. Stačí kliknout na jméno daného člena a objeví se tlačítko Platba členství. Vyberete částku, datum platby a začátek členství a potvrdíte. Automaticky se platba nahraje do ekonomického systému Vašeho klubu.

 • Lze nastavit členství za vstupy?

  Ano. Můžete mít členské příspěvky rozděleny na časové období nebo na vstupy. Také lze kombinovat vstupy a časové období.

 • Jak funguje započítávání statistiky docházky člena?

  Tato statistika se započítává až po přiřazení člena do kategorie (oddílu) a potvrzeném zaplacení členského příspěvku do klubu.

 • Musím si hlídat u všech členů konec jejich zaplaceného členství?

  Nemusíte. SportsCoach člena automaticky upozorňuje k zaplacení členství pokud se blíží datum konce zaplaceného členství. Vždy přijde upozornění 10, 5, 2, 0 dní před skončením členství. Klubu také přijde upozornění, když člen nemá zaplacené členství. 

 • Tréninky

 • Jak vytvořit trénink, akci nebo zápas?

  Vytvořit trénink, akci nebo zápas můžete na webu nebo v mobilní aplikaci. Na webu vytvoříte trénink, akci nebo zápas v komponentě Tréninky/Akce/Zápasy. Povinné údaje jsou sport a členská kategorie. Při vytváření záznamu můžete přiřadit do tréninku, akce nebo zápasu všechny členy dané kategorie nebo jen některé. Můžete přidat trenéry, nastavit pravidelnost tréninku, tréninkový režim, tréninkové aktivity a jejich výsledky.

 • Jak zapisovat docházku při tréninku, akci nebo zápase?

  Při vytváření tréninku, akce nebo zápasu nastavujete také členskou kategorii. Nůžete přidat všechny členy oddílu nebo jen některé. Po vytvoření můžete v daném záznamu v detailu spravovat docházku členů.

 • Jak nastavit tréninkové aktivity?

  Můžete si nastavit Vaše tréninkové aktivity, které trénujete na tréninku v jakémkoliv sportu. Tréninkovou aktivitu si můžete libovolně pojmenovat a přiřadit k ní měřitelný formát. To znamená, že např. při tréninku fotbalu máte tréninkovou aktivitu: „Běh na 3000 m“. Zvolíte si k ní čas a před nebo po tréninku zaznamenáte jak dlouho má nebo měl trvat Vašemu týmu běh na 3000 metrů.

 • Co je skupina aktivit?

  Skupina aktivit slouží k rozdělení tréninkových aktivit. Například na „Kondiční příprava“, „Technická příprava“, „Taktická příprava“, „Flexibilita“, „Útok“, „Obrana“, „Údery a chvaty“, „Letní příprava“, „1. Lekce“, „2. Lekce“, „Děti - přípravka“, „Cviky na břicho“, „Cviky na prsní svalstvo“, apod…

 • Můžu sledovat trénovanost jen jednoho člena?

  Ano. V tréninkových grafech máte mnoho možností jak sledovat trénovanost Vašeho klubu. Můžete sledovat jednotlivé členy, kategorie (oddíly) a celý klub v jakémkoliv časovém rozmezí. Můžete si také vybrat jednotlivé tréninkové kategorie a sledovat jejich vývoj.

 • Co je režim tréninku?

  Režimy tréninku ve SportsCoach zpřesňují Váš vytvořený trénink. Zpřesňují na jaký typ sportovní složky je trénink zaměřen. Pokud máte při tréninku pouze běhání, bude režim tréninku spíše vytrvalostní. Pokud trénink obsahuje převážně aktivity na opakování a zdokonalování pohybů, je trénink zaměřen spíše na technický režim. Je to subjektivní hodnocení a může se u každého tréninku a trenéra lišit.

 • Můžu si stáhnout všechny tréninky?

  Ano. Jedním kliknutím na Export v tabulce Všechny tréninky.

 • Sportovní body

 • Za co dostává klub body?

  Body klub získává především za ekonomicko-organizační práci. Body přímo reflektují velikost a efektivní řízení klubu. 2 body za trénink, který absolvovali členové, kteří mají zaplacená členství do klubu. 10 bodů za 100% vyplnění profilu. 10 bodů za každého člena, který zaplatil členství do klubu. 10 bodů za zaplacení profesionál ve SportsCoach.

 • Za co dostává sportovec body?

  2 body za absolvování tréninku. 10 bodů za 100% měsíční docházku na tréninky. 10 bodů za 100% vyplnění profilu. 10 bodů za zaplacení členství v klubu.

 • Co za body dostanu?

  Body přímo úměrně odpovídají Vaší sportovní velikosti. Za body získáváte medaile. 

   

 • Mobilní aplikace

 • Je dodávaná aplikace zdarma?

  Pro sportovce a rodiče je aplikace zcela zdarma. Klub nebo trenér mají aplikaci v rámci licence Profesionál nebo Trenér.

 • Co mi mobilní aplikace nabízí?

  Jako klub nebo trenér aplikaci využíváte především na tréninku. Vidíte všechny Vaše tréninky v přehledném kalendáři. Můžete si dělat tréninkovou docházku Vašich členů. Vidíte počet zbývajících dnů zaplaceného členství Vašeho člena. Vytváříte a upravujete tréninky. Můžete si zobrazit údaje členů. Potvrzujete platby členských příspěvků v hotovosti bez vyplňování papírových příjmových dokladů, doklad se automaticky nahraje sportovci na jeho účet ve sportscoach. Můžete registrovat nové členy do Vašeho klubu. 

Close